מה זה לייזר טאג

אחת הפעילויות החווייתיות ביותר שקיימות עבור קבוצות במתחמים פתוחים, היא לייזר טאג. זו פעילות יחסית חדשה שצוברת יותר ויותר פופולארית עם השנים. במאמר זה אנחנו נלמד אותה להכיר לעומק מזוויות שונות. 

מה זה לייזר טאג ואיך הוא עובד?

הרעיון של לייזר טאג בגדול, הוא לאפשר לנו להיכנס לנעליהם של חיילים בשדה קרב ו"להילחם" נגד חברים בקבוצות אחרות. אנחנו נכנסים אל תוך מתחם אשר התפאורה שלו בנויה כמו שדה קרב אמיתי, כשאנחנו מקבלים לידינו רובה אשר יורה לייזר בצורה בטוחה, שכפ"ץ, קסדה ואמצעים אחרים, וכך אנחנו יכולים לשחק חיילים במלחמה. 

בתחילת הפעילות מתחלקים לשתי קבוצות, כשהמטרה של כל קבוצה היא להוציא כמה שיותר שחקנים מהקבוצה השנייה אל מחוץ למשחק, ולהישאר אחרונים שעומדים. אפשר לשלב גם שלבים נוספים, למשל, לכבוש שטח, למצוא את הדגל של הקבוצה השנייה ועוד. 

הפעילות כאמור מתבצעת בשטח פתוח, מתחם מותאם לכך, כאשר יש אפשרות שזה יהיה מתחם ספציפי ויש אפשרות גם לייצר מתחם כזה עם כל התפאורה הרלוונטית במרחב ציבורי פתוח שתוחם לצורך כך (למשל לצורך ימי כיף, ימי גיבוש, ימי הולדת ואירועים אחרים). 

איך פועלת הטכנולוגיה של לייזר טאג ומה היתרונות שלה?

לייזר טאג, כפי שציינו, הוא משחק המבוסס על ירי ברובי לייזר. מדובר על רובים שבכל ירייה יוצרים קרן לייזר שפוגעת באדם אליו אנחנו מכוונים. הטווח של הרובים עוד עד 150 מטר, מדובר על ירי שאיננו מושפע מרוחות או מתנאים אחרים, וכמובן שמדובר בירי בטוח שאיננו גורם שום נזק, פיזי או אחר לשחקנים. 

זו טכנולוגיה של אינפרא אדום עם חיישנים המותקנים על גבי השכפ"צים שהשחקנים לובשים ובצורה כזו, בכל פעם כשיורים בהם, הירי נקלט בחיישן ואז מסומנת פגיעה. זו טכנולוגיה מתקדמת, אשר הופכת את חווית המשחק להרבה יותר מהנה מאשר משחקים אחרים בסגנון זה, נקייה (הלייזר לא מלכלך בשום צורה שהיא את הבגד או את הגוף), וכאמור מדובר בטכנולוגיה בטוחה לשימוש. 

ההיסטוריה של המשחק

למעשה פעילות לייזר טאג נוצהר בצבא האמריקאי. במשך שנים רבות הצבא השתמש בו לצורך אימונים. מאחר ואי אפשר להשתמש בכדורים חיים, אז חיפשו דרכים כיצד לאמן חיילים להתנהל בשדה קרב, מבלי להיפגע באימונים. כך הומצאה השיטה של שימוש ברובים שיורים לייזר. 

בשנות השבעים-שמונים, שיטה זו הפכה להיות שמישה גם באזרחות לצורכי פעילות חווייתית. כך נוצרו מתחמים רבים בארצות הברית ובמדינות אחרות, עם הזמן גם בישראל, אשר אפשרו שימוש ברובי לייזר. ברגע שהמשחק הפך להיות אזרחי, אז גם נוצרה כל ההוויה מסביב, בין אם זה מתחמים שמזכירים שדות קרב אמיתיים, שכפ"צים וכדומה. 

חשוב לציין, גם היום, חיילים ושוטרים מתאמנים לא מעט בשיטה זו, על מנת להתרגל לסיטואציות שונות בשדה קרב ולדעת כיצד להתנהל בתוכן. 

לאילו גילאים זה יכול ובאילו אירועים אפשר ליהנות מלייזר טאג?

מאחר ומדובר במשחק מאוד בטוח וחוויתי, אזי שאין מגבלת גיל. אפשר להשתתף בו בכל גיל, מילדים ועד מבוגרים. כמובן שצריך להיות הגיוני וסביר. ילד בגיל שלוש-ארבע, לא יוכל לשחק וליהנות מהמשחק, בדיוק כפי שאנשים מבוגרים מאוד לא בהכרח יוכלו להשתתף בו מסיבות פיזיות. אך בעיקרון, כל עוד המצב הבריאותי מאפשר זאת, אזי שאין מגבלת גיל. 

רצוי מאוד שאנשים חולים ונשים בהריון לא ישתתפו בו, ואם כן, אז רק אחרי התייעצות עם רופאים ואנשי מקצוע על מנת שבריאותם לא תיפגע. צריך לזכור, המשחק דורש מהירות, זריזות, הוא יוצר הרבה אדרנלין ומתח, וכמו כן הוא נערך בשטח פתוח המדמה שדה קרב, זה אומר שייתכן שיהיה הרבה חול ואבק במקום. 

משחק לייזר טאג יכול להתאים למגוון רחב של אירועים ופעילויות. נהוג לשלב אותו במסגרת ימי כיף וגיבוש לעובדים, פעילויות לילדים ובני נוער, אירועי יום הולדת, אירועים בתנועה, קייטנות וחוגים, וכן אפשר להשתמש בו כאירוע כיף לכל המשפחה.

על מנת ליהנות מהמשחק באופן אמיתי, רצוי מאוד להגיע בקבוצה סבירה (20-30 אנשים), בשביל שכולם יוכלו לשחק ביחד ואף אחד לא יצטרך להמתין בחוץ. בעיקרון, ישנם מקומות המחייבים מינימום משתתפים בשביל שיהיה ניתן לערוך פעילות בצורה סדירה. 

מה המחירים הממוצעים של המשחק

עלות פעילות לייזר טאג נקבעת באופנים שונים. העלות הממוצעת היא 100 שקל לאדם, ויכולה לעלות יותר אם מוסיפים פעילויות נוספות, מזמינים פודטראק לאירוע, או מזמינים טיול איזי ריידר.

בנוסף מחיר הלייזר טאג יכול להשתנות על פי המיקום, על פי זמן הפעילות ועל פי תנאים נוספים. זמן הפעילות עצמה, היא בין שעה לשעה וחצי לרוב. אם אין הזמנות נוספות, אז אפשר כמובן להאריך את משך הפעילות תמורת תשלום נוסף 

איך צריך להתכונן לפעילות לייזר טאג

על מנת שיהיה ניתן לבצע את הפעילות בצורה נוחה וליהנות ממנה, מומלץ לשים לב למספר פרטים:

ראשית, רצוי מאוד לתאם מועד לפעילות כשתנאי מזג האוויר הם נוחים ונעימים. לא תמיד ניתן לבצע את הפעילות בחורף, בגלל תנאי השטח, וכן מוטב לבדוק האם משתלם לבצע אותה בימים ובשעות חמות. 

שנית, על מנת שיהיה ניתן לבצע את הפעילות בצורה נוחה, רצוי להגיע עם בגדים ונעליים מתאימים. קרי, בגדי ספורט, נעלי ספורט, כובע. לא צריך להעמיס יותר מדי. צריך לזכור, חלק משמעות מהפעילות אמור לדמות מצב בו אנחנו מתנהלים כמו חיילים בשדה קרב, זאת אומרת שיהיה עלינו לרוץ, לקפוץ, לדלג, ולעשות דברים אחרים שמחייבים בגדים נוחים לשם כך. 

שלישית, רצוי להגיע אחרי שאוכלים ושותים משהו, למרות שבהרבה מאוד מתחמים אפשר לערוך ארוחה סדירה אחרי הפעילות לכל חברי הקבוצה, כחלק מהכיף והחוויה של האירוע. בפרט אם מדובר ביום גיבוש, כיף, או כל סוג אחר של אירוע שבגינו הגענו למתחם. 

 

מעוניינים להזמין פעילות לייזר טאג ביער בן שמן?

השאירו פרטים למטה ונחזור אליכם בהקדם

על מה דיברנו כאן?

הזמינו פעילות באקסטרים יער בן שמן