ישנם מקרים שונים בהם אנחנו נרצה לערוך יום כיף, בין אם זה לבני משפחה, חברים, ובין אם זה במסגרת מקום עבודה, ארגון או עמותה בה אנחנו חברים. לשם כך, לשמחתנו, אנחנו יכולים למצוא שורה של מקומות שמציעים אטרקציות במרכז הארץ, מהן אנחנו יכולים ליהנות ולבלות במקום זמן רב בשביל לחוות אטרקציה אחת ספציפית או מספר אטרקציות. 

לפני שאנחנו נציג דוגמאות שונות של אטרקציות במרכז מהן אנחנו יכולים ליהנות, חשוב להבין תחילה כיצד בוחרים את המקום בו נרצה לבלות, אילו מאפיינים יכולים להשפיע על הבחירה שלנו.

אם אנחנו נדע להתייחס אליהם בצורה נכונה, אז שהבחירה שלנו תהיה נכונה, חכמה ותשרת את כל מי שאמור ליהנות איתנו ביום הכיף שאנחנו מארגנים. 

אילו מאפיינים משפיעים על בחירת המיקום?

כאמור, אנחנו יכולים למצוא מגוון מקומות המציעים אטרקציות במרכז מסוגים שונים. אנחנו צריכים לדעת כיצד לבחור את המקום הנכון, בעזרת שורה של מאפיינים שיכולים להשפיע על הבחירה שלנו. חשוב לומר, המטרה היא שרוב אם לא כל המשתתפים ייהנו, ושבסופו של דבר, האטרקציות ימצאו חן בעיניי המשתתפים והם יוכלו לבלות זמן בנעימים במקום. 

גיל המשתתפים

מאפיין ראשון הוא גיל המשתתפים ויכולתם הפיזית או המחשבתית. אנחנו לא נרצה לקחת אותם אל מקום שהם לא ירגישו בו בנוח או לא יוכלו ליהנות ממנו בגלל מגבלות פיזיות ואחרות. לכן חשוב לבחור אך ורק מקום שיתאים למשתתפים מבחינת גיל ומאפיינים אישיים אחרים. 

איפה האטרקציות מתקיימות?

מאפיין שני, המיקום בו נערכות האטרקציות השונות. אומנם מדובר על אטרקציות במרכז הארץ, אך עדיין, חשוב שזה יהיה מקום נגיש, זמין, קרוב יחסית, מקום שניתן להגיע אליו בתחבורה פרטית או בעזרת הסעות, מבלי לבלות זמן רב בפקקים. 

מתי מזמינים את האטרקציה?

מאפיין שלישי, מועד ההזמנה. עלינו לבדוק מתי אנחנו מבקשים לארגן את יום הכיף, על מנת שתנאי מזג האוויר יהיו מתאימים, חשוב לוודא שכל אטרקציה שאפשר לחוות במקום, רלוונטית לשעה בה אנחנו אמורים להגיע אל המקום.

מאפיינים נוספים

מאפיין רביעי, יש לבדוק את המקום לא רק על פי האטרקציות השונות אלא גם על פי מאפיינים נוספים. בין אם זה תנאי הסביבה, ובין אם זה שהמקום מציע ארוחת בוקר או ארוחה אחרת, בין אם זה מבחינת הציוד שהמקום מספק, האם הלקוח מעוניין בסוג של אטרקציות אקסטרים או אטרקציות לכל המשפחה ועוד.

בסופו של דבר, מאחר ויש לא מעט מקומות שמציעים אטרקציות במרכז לקבוצות שונות של משתתפים, אזי שיהיה לנו קל לבחור את המקום וכן את האטרקציות השונות מהן נרצה שהאורחים שלנו ייהנו. 

5  אטרקציות במרכז שכדאי לכם לנסות במתחם שלנו

בחלק זה של המאמר, אנחנו נציג את 5 האטרקציות הפופולריות ביותר במתחם אקסטרים בן שמן, מהן יכולים ליהנות משתתפים בגילאים שונים. חשוב לומר, ברוב המקרים אפשר ליהנות מהאטרקציות מגיל 5-6 עד גיל מבוגר מאוד, כמעט בכל תנאי, אלא אם יש בעיות רפואיות המונעות זאת.

חשוב לציין עוד, ניתן למצוא בהם נערכות פעילויות של האטרקציות השונות במקביל או תחת אותו מתחם, אפשר להזמין מקום לכל אחת מהאטרקציות הנ"ל. 

#1 – פיינטבול 

אחת האטרקציות הפופולריות ביותר, הן בקרב מבוגרים והן בקרב צעירים היא משחק פיינטבול. מדובר על משחק בו המשתתפים מתחלקים לשתי קבוצות, כל קבוצה מקבלת רובים עם כדורי צבע ושכפ"צים מיוחדים. המטרה היא לירות בכמה שיותר שחקנים מהקבוצה השנייה ולגרום להם לצאת מהמשחק. האחרון שנשאר הוא המנצח. 

זה משחק שיכול להתאים הן לילדים והן למבוגרים. תהיו בטוחים שכולם יהנו ממנו, בפרט מהאדרנלין שהוא יוצר, המתח, האקשן והחוויה של להרגיש כמו חייל בשדה קרב. 

#2 – טיולי איזי ריידר

מדובר על טיול שנערך באמצעות כלי איזי ריידר. כלי אשר מזכיר במראה שלו קורקינט וטרקטורון. מדובר על כלי אשר ניתן להתנייד איתו הן בשטח והן בעיר.

במסגרת אטרקציות במרכז, אנחנו יכולים למצוא טיולי איזי ריידר הנערכים בשבילים מסומנים בשטח, כאשר מעת לעת אפשר לעצור, לראות ולהתרשם מהנוף מסביב. 

מדובר על טיול שיכול להתאים, הן לצעירים והן למבוגרים, כמובן שהוא חייב להתבצע בתנאי מזג אוויר נוחים ונעימים. חשוב לומר, אפשר להשתמש בכלי הזה בצורה בטוחה, ללא חשש, ברכיבה שקטה ונעימה. 

#3 – לייזר טאג

במובנים מסוימים, לייזר טאג הוא הגרסה המתקדמת של פיינטבול, ולא במקרה כך מתייחסים אליו. מדובר על משחק שבמקור שימש בתור תוכנית אימונים של הצבא האמריקאי בשנות השביעים ועם הזמן נפתח לשימוש בקרב הציבור הרחב. 

הרעיון של לייזר טאג הוא משחק מלחמה בו השחקנים מתחלקים לשתי קבוצות, בדומה לפיינטבול, אך בשונה ממשחק זה, הם לא משתמשים ברובים עם כדורי צבע אלא רובים שיורים לייזר.

המטרה היא לא לפגוע בכמה שיותר שחקנים מהקבוצה השנייה ולהוציא אותם מחוץ למשחק. חשוב להבהיר, המשחק איננו מסוכן, הלייזר עצמו איננו מסוכן, ויכולים להשתתף בו ילדים ומבוגרים, ללא חשש. 

התפאורה של המתחם בו נערך המשחק, היא מאוד מרשימה ומיוחדת, היא מציעה לאורחים המשתתפים בו אפשרות לחוות מה זה שדה קרב, בלי כל האלמנטים המסוכנים שלו. מעבר לעובדה שמדובר באלמנט מאוד פופולארי ברשימת אטרקציות במרכז עבור ימי כיף, הרי שלייזר טאג משמש גם חיילים ושוטרים לצורכי אימונים. 

#4 – ODT

מדובר על סדנאות הנערכות בשטח, מה שנקרא מחוץ לדלת. הכוונה היא לקחת מבוגרים וילדים, להוציא אותם מאזור הנוחות שלהם במשרד, בבית הספר או בבית, להביא אותם לשטח ולהפעיל אותם בעזרת סדנאות שונות.

המטרה העיקרית של סדנאות ODT היא שהן נערכות בשטח ומחייבות שיתופי פעולה בין המשתתפים השונים. 

צריך להדגיש, המטרה של הסדנאות היא לא רק להוציא את המשתתפים מאזור הנוחות אלא גם לייצר ביניהם שיתופי פעולה, לגבש ביניהם ולמעשה לגרום להם לעבוד טוב יותר ביחד.

כך הם יכולים ללמוד אחד את השני וכאשר הם יצטרכו לבצע עבודות ופרויקטים שונים, אז יהיה להם הרבה יותר קל ופשוט לעשות זאת. 

ODT

כאמור, ODT הן סדנאות שמיועדות לכל הקהלים, אפשר למצוא מקומות עבודה, ארגונים ועמותות, בתי ספר, תנועות נוער וקבוצות אחרות אשר מגיעות אל מתחם אטרקציות במרכז הכולל סדנאות מסוג זה, וכמובן שעושים את ההתאמות הנדרשות בשביל לספק להן סדנאות מותאמות על פי הגיל והצרכים של המשתתפים בסדנה. 

#5 – טיולי אופניים חשמליים

אין ספק מדובר באחת האטרקציות הפופולאריות ביותר בקרב משתתפים, מכל הגילאים. מדובר על טיולי אופניים בשטח, בשבילים מסומנים.

ניתן למצוא טיולים שנערכים במשך שעה וכאלה שנערכים גם במשך זמן ממושך יותר. המטרה היא לרכב ממקום למקום, להכיר את השטח, לראות את הנוף ולהתרשם ממנו. בנקודות שונות אפשר לעצור, לשתות קפה לאכול משהו, ולהמשיך בדרך. 

טיולי אופניים מיועדים לקבוצות שונות של רוכבים. אלו יכולים להיות עובדים במקומות עבודה, חברים בארגונים ועמותות, תלמידים בבית הספר, תנועות נוער ועוד.

אפשר כמובן גם לארגן טיולי אופניים לכל המשפחה, הורים וילדים, הן כחלק מיום כיף של מקום עבודה והן כיום כיף למשפחה עצמה. 

חשוב להדגיש, טיולי אופניים, בדיוק כמו פעילויות אחרות שנערכות בשטח יכולים להתבצע אך ורק עם תנאי מזג האוויר מאפשרים זאת. כמובן שכל רוכב מקבל אופניים, קסדה ואת הציוד הנדרש לצורך רכיבה בטוחה בשטח. 

לסיכום, אפשר לראות שישנן סוגים שונים ומגוונים של אטרקציות במרכז, עכשיו רק צריך לבחור מה מתאים לכם! 

לפרטים נוספים ולתיאום פעילות התקשרו עכשיו או השאירו פרטים בטופס למטה

אולי רציתם לשאול?

אנחנו מציעים מגוון רחב של אטרקציות:

  • טיולי איזי ריידר
  • פיינטבול
  • לייזר טאג
  • פעילות ODT
  • טיולי ג'יפים
  • טיולי אופניים חשמליים
  • ועוד

המחירים משתנים בהתאם לסוג הפעילות ולכמות המשתתפים, אך המחירים יכולים לנוע החל מ-100 שח לאדם לעפילות לייזר טאג, ועד 200 שח לטיול איזי ריידר, לפרטים נוספים היכנסו לאתר או התקשרו אלינו ונענה בשמחה