אחת הדרכים הטובות ביותר לגרום לעובדים בעסק שלנו לעבוד טוב יותר אחד עם השני, היא בעזרת היכולת שלהם להכיר אחד את השני מעבר לשעות העבודה. ברגע שעובדים מצליחים להתחבר אחד עם השני, אפילו ברמה בסיסית, אז קל להם יותר לבלות שעות ארוכות ביחד בעבודה ובאופן טבעי, יהיה להם קל יותר לבצע שיתופי פעולה שיובילו לתוצר המתבקש. 

ישנה גישה שאומרת, שעובדים צריכים לעבוד טוב בכלל ובפרט אחד עם השני, מעצם זה שיש להם חוזה עבודה, הם מועסקים על ידי מקום העבודה, והם מחויבים אליו. אם הם לא יעשו כך, אזי שיהיה אפשר לפטר אותם.

זו טעות לחשוב ולהתנהל בצורה כזו, מאחר ומאחורי כל עובד עומד בן אדם, אי אפשר להתייחס אליו רק כל כאל "עובד תחת חוזה". לכן חשוב לייצר תרבות משותפת, קשר בין העובדים, תקשורת בריאה, ולאפשר לעובדים להכיר אחד את השני, ברמה כזו שתאפשר להם לעבוד טוב ביחד. 

הדרך הנכונה לעשות זאת היא באמצעות יום גיבוש לצוות קטן. זה נכון לגבי צוותים גדולים כמובן, אך זה נכון גם לגבי צוותים קטנים. בכל מצב, יהיה נכון לקחת את הצוות שלנו ליום גיבוש לעובדים במהלכו הוא יוכל להכיר אחד את השני טוב יותר, לגבש יחסי חברות מחוץ לשעות עבודה, וכך יוכלו לעבוד ביחד בצורה הרבה יותר קרובה וטובה. 

אחד המקומות בהם אפשר לארגן יום גיבוש כה הוא מתחם יער בן שמן. מדובר על מתחם אשר נמצא במרכז הארץ, נהנה ממה שיש ליער עצמו להציע, ומשלל פעילויות שונות אשר יכולות להתאים לכל חברי הצוות, כך או אחרת. צריך לדעת כמובן כיצד לבחור את הפעילויות המתאימות בשביל שהצוות ייהנה ויפיק מהן תועלת. 

אילו פעילויות גיבוש במתחם יער בן שמן יכולות להתאים לצוות קטן?

פיינטבול לצוות קטן

מדובר בפעילות כדור צבע שנדרשת בו כמות מסוימת של משתתפים, אך במידה ויש צוות בגודל מספיק, אזי אפילו שהוא קטן אפשר להזמין את המתחם כחלק מיום כיף לעובדים.

מדובר בפעילות במהלכה הצוות מתחלק לשתי קבוצות, כל קבוצה מחזיקה ברשותה רובים שיורים כדורי צבע ושכפ"צים שנועדו להגן על עצמם. המטרה היא לפגוע אחד בשני, להוציא כמה שיותר שחקנים מהמשחק ולהישאר האחרונים שעומדים. 

חשוב להדגיש, אם מדובר על צוות ממש קטן, אז אפשר לבדוק אופציה אם יש קבוצות נוספות במקום, ואז אפשר אולי להתחרות נגדן. כך העובדים יצטרכו לשתף פעולה אחד עם השני במשחק, ולא אחד נגד השני. 

בנוסף, מחיר פעילות פיינטבול היא מאוד אטרקטיבית, ויכולה לנוע בין 100-150 שח לאדם, כך שזה גם ישתלם בכיס.

לייזר טאג לצוות קטן

מדובר בפעילות דומה לזו של פיינטבול עם הבדל אחד, והוא במקום להשתמש ברובים שיורים כדורי צבע, משתמשים ברובים שיורים לייזר. מדובר ברובים בטוחים, תקניים, אשר אינם מהווים כל סכנה למשתתפים. 

בשני המקרים, אגב, מדובר על מתחמים אשר מעוצבים כמו שדה קרב אמיתי, שתי פעילות לייזר טאג יוצרות אדרנלין, מתח, ומעוררות עניין רב. שתי הפעילויות גם מתאימות למשתתפים בכל הגילאים ובכל מצב, אלא אם יש מגבלה רפואית או בריאותית מסוימת שיכולה למנוע מהם להשתתף בפעילות. חשוב לציין, בשביל ליהנות מפעילויות אלו, יש ללבוש בגדים נוחים ונעלי ספורט. 

טיולי אופניים לצוות קטן

אחת הפעילויות הפופולאריות ביותר במתחם יער בן שמן, הוא טיול אופניים לקבוצות בשטח. הרעיון הוא פשוט, שוכרים אופניים במקום ויוצאים לרכיבה בשבילים מסומנים. ישנם סוגים שונים של טיולים, חלקם נמשכים שעה, חלקם נמשכים יותר. זו פעילות מאוד מיוחדת, הן בגלל שכולם יכולים להשתתף בה והן בגלל שהיא מאפשרת לעובדים ליהנות לא רק מהרכיבה עצמה, אלא גם מהנוף מסביב, מעצירה בנקודות מסוימות ועוד. 

מדובר על רכיבה בתנאי שטח, אך בתנאים נוחים, מאחר והמסלולים מסומנים ומיועדים לרכיבה של קבוצות. 

טיולי איזי ריידר לצוות קטן

מדובר על טיולים דומים לאלה שמבצעים עם אופניים, עם הבדל אחד משמעותי והוא במקום להשתמש בכלי זה משתמשים באיזי ריידר. כלי בעל ארבעה צמיגים בינוניים, כשאפשר לשבת או לעמוד, ניתן לרכב עד מהירות של 40 קמ"ש, וכן אפשר לעשות זאת גם בשטח וגם בכביש ובשבילים רגילים.

גם כאן, מדובר על פעילות שמתבצעת ביער בן שמן, עם מדריך, במשך שעה או שעתיים, כולל עצירה בנקודות מסוימות על פי בחירה. 

סדנאות ODT לצוות קטן

אלו סדנאות של פעילויות הנערכות מחוץ למשרד, קרי בשטח., הרעיון הוא שצוות העובדים צריכים לבצע פעילויות שונות, כאלה שכוללות אלמנטים פיזיים, אלמנטים שכליים ועוד. אלו פעילויות שמחייבות גם שיתופי פעולה, גם חשיבה יצירתית ומחוץ לקופסא, ועוד מגוון תכונות ייחודיות. אחד היתרונות של סדנאות אלו, זו הדרישה מהמשתתפים לבצע דברים ביחד, אשר יכולים לעזור להם גם לאחר מכן, כשהם ישתפו פעולה במשרד, בזמן העבודה. 

חשוב לציין, חלק מהפעילויות לקוחות לכאורה מסדרות טלוויזיה, סרטים או תוכניות, ואחרות הן מקוריות לגמרי. כל הפעילויות מועברות על ידי מדריכים מקצועיים שמלווים את העובדים לאורך כל הסדנה. 

מעבר לפעילויות אלו, אפשר למצוא גם פעילויות נוספות שניתן לארגן במקום, בין אם זה טיול בשטח, בין אם זו מסיבה, ארוחת בוקר או צהריים משותפת, ועוד שורה של פעילויות שהמתחם עצמו מציע וכן ניתן לייצר באופן עצמאי. 

מה חשוב לדעת לפני שמארגנים יום גיבוש לצוות קטן

  1. דבר ראשון שחשוב לבדוק הוא, כמה עובדים יכולים להגיע. בעיקרון, אפשר לחייב את כל העובדים להגיע, אך אם מישהו לקח יום חופש או מישהו לא נמצא בארץ באותו זמן, אז לא ניתן לחייב אותם לבוא. זה יכול לפגוע באיכותו של היום, מאחר ואם מדובר בצוות קטן, אזי חשוב שכל עובד יהיה נוכח ביום הזה. 
  2. דבר שני, מאחר והפעילות נערכת בשטח, אז יש לבדוק את תנאי מזג האוויר, האם אפשר לקיים את הפעילויות השונות. לכן מוטב לערוך יום כיף כזה לעובדים באביב או בקיץ. מומלץ שזה לא ייערך בימים גשומים או קרים מדי, אך גם יהיה נכון לא לערוך אותו גם בימים חמים ולחים. 
  3. דבר שלישי, יש לקבוע סדר יום מאוד ברור ועל פיו יהיה אפשר לדעת מה הוא יכלול בדיוק. למשל, יש לקבוע האם על העובדים להגיע בכוחות עצמם או שנארגן עבורכם הסעה שתיקח אותם אל המקום. מתי אמורים להיפגש במתחם, האם תהיה ארוחה לפני הפעילות הראשונה, כמה פעילויות יהיו, כמה ארוחות, ומתי בדיוק יום הכיף אמור להסתיים. 
  4. דבר רביעי, מאחר ומדובר בצוות קטן, אז יהיה נכון גם לערב את העובדים בתהליך התכנון. כך נגדיל את הסיכוי למצוא פעילויות שכולם ייהנו מהן. כך גם נוכל לשמוע מהעובדים, מה הם מעדיפים, איפה נוח להם לערוך את יום הכיף ומתי. 

כל תהליך התכנון יכול להתבצע גם בליווי אנשי מקצוע מטעם המתחם עצמו. מדובר במנהלים ואנשי קשר שליוו בעבר ארגונים ועסקים בתכנון ימי כיף לעובדים, כולל צוותים קטנים. הם יוכלו לעזור לנו מהניסיון שלהם, יספקו לנו את כל המידע הרלוונטי אודות המתחם והפעילויות הנערכות בו, וכיצד יוצרים לוח זמנים נוח ומתאים. 

בסופו של דבר, אנחנו צריכים לחשוב איך העובדים ייהנו ביום הזה, ומה הם יוכלו להפיק ממנו בשביל לקחת את זה הלאה. 

מעוניינים להזמין יום גיבוש לצוות קטן לחברה שלכם?

השאירו פרטים למטה או חייגו אלינו ונחזור אליכם בהקדם