סדנאות odt לעובדים ויחידים ביער בן שמן

כשאנחנו חושבים על סדנאות, בין אם זה לעובדים ובין אם זה לגורמים יחידנים (בני משפחה, חברים וכדומה), אז לרוב מה שעולה לנו בראש, אלו סדנאות אשר עוסקות בבישול, יצירה או דברים דומים לאלה. אלו סדנאות הנערכות בדרך כלל במקומות סגורים המיועדים לכך. 

אך בשנים האחרונות התפתחו סוגים נוספים של סדנאות אשר מיועדות לקבוצות עובדים וכן לגורמים אחרים, אשר מציגים דבר שונה לגמרי.

מדובר על סדנאות ODT לעובדים אשר נערכות במקומות פתוחים, בין היתר, במתחם שנועד לשם כך במתחם אקסטרים יער בן שמן. 

סדנאות ODT, outdoor training, מטרתן לספק למשתתפים בהן אפשרות ליהנות מאפשרות ליישם אמצעים וכלים שונים באופן מעשי, דרך הפעלות ומשחקים שנערכים בשטח. 

להבדיל מסדנאות אחרות, כפי שנוכל לראות בהמשך, אזי סדנאות אלו מטרתן לעודד את המשתתפים לבטא את עצמם על ידי הפעלות ומשחקים, אשר עוזרים להביא לידי ביטוי תכונות אופי שלהם. 

איך מתבצעות סדנאות ODT לעובדים ויחידנים

לפני שנסביר כיצד פעילות ODT לעובדים ויחידנים, נסביר בקצרה מה עומד מאחוריהן. סדנאות ODT, הן סדנאות שנערכות בשטח פתוח, הן כוללות כאמור הפעלות ומשחקים, כולל משחקי, משחקי קופסא, משחקים שנערכים בשטח. 

המטרה היא לגרום למשתתפים לצאת מאזור הנוחות מצד אחד, ומצד שני, לשתף פעולה אחד עם השני, להשתמש במיומנויות ותכונות אופי שונות, באופן שיעזור להם להכיר את עצמם ואת הסביבה שלהם טוב יותר. 

סדנאות אלו נערכות כאמור בקרב עובדים במקומות עבודה שונים, בקרב משפחות, ילדים ובני נוער מבתי ספר, תנועות נוער ועוד.

בדרך כלל נהוג לשלב סדנאות אלו במסגרת ימי כיף לעובדי החברה, ימי גיבוש או בסיטואציות אחרות עם פעולות אחרות, כגון:

הסדנה נערכת במשך מספר שעות במתחם שמיועד לכך, כמו זה שפועל ביער בן שמן, אך יש ברשותנו עוד מתחם שנקרא אקסטרים ראלי ארט, הממוקם בפארק מיני ישראל (לטרון)

מה ההבדל בין סדנאות ODT לסדנאות אחרות?

התחלנו את המאמר וסיפרנו על כך שלצד סדנאות ODT אנחנו מכירים גם סדנאות אחרות, בישול, יצירה וכדומה. עולה שאלה מה ההבדל ביניהן, ולמה אנשים בוחרים לפנות אל סדנאות ODT בהכרח. 

יש שני הבדלים עיקריים. ראשית, סדנאות בישול או יצירה, מבוססות על קונספט ספציפי ובתוכו הן מתנהלות. סדנאות ODT הן הרבה יותר גמישות והן כוללות הרבה יותר אלמנטים. 

שנית, סדנאות בישול ויצירה, לא בהכרח מחייבות שכולם יעבדו ביחד. יכול להיות שכל אחד יעבוד עם עצמו או בן/בת זוג. סדנאות ODT מכוונות לכך שכל המשתתפים יעבדו ביחד וישתפו פעולה. זו המטרה שלהן. 

למה הן פעילות אידיאלית ליום גיבוש?

אחד המקרים הנפוצים בו בוחרים לפנות אל סדנאות ODT, הוא יום גיבוש לעובדים, בתחומים שונים. הרבה פעמים מעסיקים ומנהלים מעוניינים לשלב ביום כזה, כיף, עניין וערך מיוחד שיכול לעזור לעובדים, בין אם בהמשך תהליך העבודה המשותף ביניהם ובין אם זה במצבים אחרים.

לכן הם בוחרים לקחת אותם לסדנאות שיכולות לעזור בהיבט זה. 

היתרון שלהן על פני סדנאות או הפעלות אחרות, הוא כאמור עצם זה שכולם יכולים להתחבר אליהן ולעבוד ביחד, בשיתוף פעולה. 

כמו כן, עצם העובדה שמדובר בהפעלות וסדנאות שונות ומגוונות, לא מדובר על קונספט אחד, ספציפי. מעבר לכך, גם אפשר לערוך סביב הסדנה עוד שורה ארוכה של אירועים או הפעלות, אשר הופכים את היום הזה להרבה יותר כיפי ומעניין. 

למה זה יכול להתאים למשפחות או חברים? 

אם במקרה של עובדים בתחומים שונים אנחנו יכולים להסביר את הרעיון של סדנאות ODT לעובדים, בכך שהן עוזרות להם להתגבש, להכיר אחד את השני טוב יותר, ללמוד כיצד לעבוד ביחד בסיטואציות שונות, הרי במקרה של משפחות וחברים זה מעט שונה. 

כאן מדובר בעיקר על כיף, חוויה ואתגר. כמובן שאפשר שבני משפחה או חברים ילמדו דרך הסדנה איך לעבוד ביחד, כיצד לשתף פעולה ולצאת מאזור הנוחות שלהם. 

אך יותר מזה, מדובר בפעילות שהיא שונה לגמרי ממה שהם מכירים מהיום יום, אפילו ממה שהם בוחרים לעשות בדרך כלל כשברצונם ליהנות מיום כיף, יום חוויתי. הילדים וההורים יכולים להתחבר כאן למשחקים והפעלות שמתאימים לכולם. 

איך בוחרים את המקום הנכון?

בשביל ליהנות מסדנאות ODT ברמה גבוהה, כמו אלו המוצעות במתחם אקסטרים יער בן שמן, צריך לבחון אילו סוגי סדנאות מתקיימות במקום, מי האחראים עליהן, מי מפעיל ומי מדריך, וכמובן אילו תנאים יש במקום, עד כמה הם יכולים להתאים לכל הנוכחים, בין אם זה בשביל ליהנות מהסדנה ובין אם זה באופן כללי, ליהנות מהחוויה במקום. 

מתי נכון להגיע אל סדנאות ODT?

לשאלה זו יש שני היבטים. היבט אחד מתייחס לתנאי מזג האוויר במקום. אז העדיפות צריכה להיות לתקופת אביב, קיץ (בימים לא חמים מדי). רצוי כמובן שהפעילות תיערך בשעות הבוקר-צהריים, בשביל שלא תזלוג אל שעות החשכה, אך ללא ספק ישנן לא מעט סדנאות ODT שנערכות בחורף, ולכן זה באמת משתנה בהתאם לתקופה הנוכחית.

ההיבט השני מתייחס למהות, כלומר, רצוי להגיע לסדנות אלו כשרוצים להפיק מהן תועלת על מנת לקבל כלים לעתיד, וכן כשרוצים לארגן יום חוויתי ומהנה לכלל המשתתפים, בין אם מדובר בעובדים או בכל קבוצת אנשים אחרת. 

הזמינו סדנת ODT במתחם יער בן שמן

רוצים להנות כמו שלא נהניתם בעבר? השאירו פרטים למטה או התקשרו וקבעו ODT ביער בן שמן, לא תתחרטו.

על מה דיברנו כאן?

הזמינו פעילות באקסטרים יער בן שמן