משחקי odt – אקסטרים יער בן שמן

כשאנחנו מחפשים פעילויות לילדים או למבוגרים, בדרך כלל נפנה לפעילות תרבותית כמו סרט, הופעה או הצגה, או שנפנה לדברים שיכולים להיחשב "סטנדרטיים" במידה מסוימת. למשל, נרצה לארגן טיול, נרצה לקחת אותם למסעדה או בית קפה, או לערוך איתם סיור במקום ספציפי. 

אך אפשר למצוא גם סט פעילויות הרבה יותר ייחודי ומעניין, סט פעילויות שמשלב אתגר, עניין, שעשוע והוא גם מספק ערך נוסף שיכול לשרת את המשתתפים בצורה כזו או אחרת, ביום יום אחרי שהיא מסתיימת. 

זה בדיוק מה שאנחנו יכולים למצוא במסגרת משחקי ODT במתחם אקסטרים יער בן שמן. מדובר על סט משחקים ופעילויות אשר כל מי שמשתתף בו יחווה חוויה ייחודית ויוצאת דופן, אשר תוכל לספק למשתתפים כלים לא רק להנאה בזמן הפעילות אלא גם ערך נוסף שישרת אותם לאחר מכן, בעתיד. 

מה זה משחקי ODT?

ODT אלה ראשי תיבות של outdoor training. הרעיון הוא, משחקים ופעילויות שנערכות מחוץ למבנה, מחוץ לבית או לעסק, ולמעשה אפשר לומר מחוץ לאזור הנוחות של המשתתפים. לוקחים אותם אל מקום חיצוני ושם עורכים להם משחקים ופעילויות שונות. הם צריכים להתנהל בהתאם, זה לא פשוט אך יכול בהחלט לשרת אותם. 

מה יש במתחם יער בן שמן?

במתחם של אקסטרים יער בן שמן, נוכל למצוא מגוון רחב של פעילויות ODT ומשחקים, מאתגרים ומעניינים, אשר נערכים ומאורגנים על ידי אנשי מקצוע, כאשר מדריכים מקצועיים מפעילים ומלווים את המשתתפים לאורך כל הפעילות. 

עצם העובדה שהמשחקים נערכים ביער ולא במתחם סגור או בלב אזור עירוני, יוצר כמובן הרבה אופציות ייחודיות, אופציות שונות שמאפשרות להפוך את הסיטואציה להרבה יותר מעניינת. ניתן להשתמש במרחבים ובסוג השטח והמקום, בשביל לייצר פעילויות שונות, שלא ניתן למצוא במקומות אחרים. 

אילו סוגי משחקים ופעילויות אפשר לייצר במקום?

בין היתר, אפשר למצוא במקום משחקים ופעילויות הקשורות לחיפוש רמזים בשביל למצוא פריטים מסוימים, פעילויות הקשורות לתהליכי בנייה, משחקי חברה, ועוד שורה ארוכה של משחקים ופעילויות, שהמשותף ביניהם הוא שבכולם, המשתתפים צריכים לשתף פעולה אחד עם השני בשביל להגיע לתוצאה המיוחלת.

כלומר, פרטים בודדים לא יכולים להגיע לפתרון אלא הם חייבים לשתף פעולה עם שאר המשתתפים. 

חשוב לציין, המשחקים והפעילויות אמורות להתאים לגיל ולאופי המשתתפים. כלומר, כאשר ניגשים אל המתחם ומחליטים לערוך בו סדנאות או משחקי ODT, אזי שיש לקבוע תוכנית שתתאים לגיל המשתתפים ולאופי שלהם. 

למי משחקי ODT מתאימים?

בעיקרון, משחקי וסדנאות ODT יכולים להתאים למשתתפים בגילאים שונים. הם יכולים להתאים לילדים ביסודי או בתיכון, וכן למבוגרים. הכל שאלה כמובן מה רוצים להשיג ובאיזו פעילות מדוברת. 

פעילויות אלו יכולות להתאים לילדים בבית ספר, תנועה, חוגים או אפילו לפעילות משותפת של הורים עם ילדים. כמו כן, הפעילויות יכולות להתאים לחיילים או לעובדים במקומות עבודה, אשר מגיעים אל המקום במסגרת יום כיף, יום גיבוש לעובדים או במסגרת סדנאות הכשרה ופעילויות שונות. 

למה אנשים בוחרים להשתתף בפעילויות אלו?

היתרון של פעילויות ODT הוא לא רק עצם זה שהמשתתפים יוצאים מאזור הנוחות שלהם ונדרשים לראות כיצד הם יכולים להתמודד בשטח פתוח, רחוק מהבית או מהעבודה, כשהם בסיטואציות שונות ולא מוכרות להם. 

היתרון הנוסף של סדנאות ODT הוא שכך לומדים להכיר את האנשים מסביב בצורה הרבה יותר טובה. לומדים כיצד לשתף איתם פעולה, לומדים כיצד לעבוד איתם בתנאים שונים, מה שכמובן יכול לעזור בעתיד אם נרצה לבצע פעילות כזו או אחרת.

זו אחת הסיבות שנהוג לקחת עובדים במסגרת יום כיף או יום גיבוש למשחקי ODT. מעבר לעניין של החוויה, אין ספק שיש בכך גם משהו שיכול לעזור להם ללמוד ולהכיר אחד את השני טוב יותר. 

מתי נכון לבצע פעילות ODT?

פעילות ODT, יכולה להתאים במצבים שונים. למשל, אפשר לערוך אותה כשרוצים לארגן פעילות ייחודית ויוצאת דופן, שונה מכל פעילות אחרת שאנחנו מכירים. אם נניח אנחנו רוצים לערוך יום כיף לילדים או לבני נוער, אז זו יכולה להיות אופציה טובה. בוודאי אם מדובר בעובדים שלנו. 

מעבר לכך, כפי שציינו, פעילות ODT יכולה להוות חלק בלתי נפרד מיום כיף או יום גיבוש, אפשר לבצע אותה כחלק בלתי נפרד מתוכנית שלמה או כחלק העיקרי והיחידי במסגרת יום זה, כאשר כל שאר הדברים ייערכו במתחם, לפני או אחרי הפעילות. 

מה ניתן לשלב עם פעילות ODT  במתחם?

על מנת שהפעילות תהיה גם מעניינת וגם כיפית, רצוי מאוד לשלב במהלכה גם ארוחה טובה בשטח עם כל המשתתפים, וכן אפשר לשלב בה טיול באזור, בין אם זה טיול רגיל, טיול באופניים או באמצעים אחרים.

במידה וטיולי אופניים במהלך יום הגיבוש יכול לעניין אתכם, אנחנו שמחים מאוד לעדכן כי לאחרונה נפתחה האופציה להשכרת אופניים ביער בן שמן (עם שבילים מסומנים)

מה חשוב לשים לב לפני שמזמינים פעילות?

ראשית, חשוב להקפיד שיש שירות הסעה למשתתפים אל המקום ובחזרה אל מקום ההורדה שנקבע. 

שנית, רצוי להקפיד על כך שהפעילות תיערך בתקופה וביום בו מזג האוויר הם נוחים ונעימים לשם כך. 

הזמינו פעילות משחקי ODT במתחם יער בן שמן

רוצים להנות כמו שלא נהניתם בעבר? השאירו פרטים למטה או התקשרו וקבעו ODT ביער בן שמן, לא תתחרטו.

על מה דיברנו כאן?

הזמינו פעילות באקסטרים יער בן שמן