לייזר טאג במרכז – מתחם יער בן שמן

תמיד חלמתם לדמות קרב עם כל חבריכם כאילו אתם בגלקסיה אחרת? אולי קרב מול חייזרים או נינג'ות? או קרב מתוך סרט שאתם אוהבים? וודאי תשמחו לדעת שישנה פעילות לייזר טאג במרכז!

לייזר טאג זהו משחק לחימה המדמה כל מציאות שתרצו ליצור ולחוות. במשחק זה משתמשים בציוד מתקדם. הוא כולל אפודים מיוחדים אשר הם בעלי חיישני לייזר ורובים אשר "יורים" באמצעות לייזר. רוצים לשמוע עוד אודות לייזר טאג במרכז? תמשיכו לקרוא איתנו. 

מה היתרונות של משחק לייזר טאג במרכז?

משחק הלייזר טאג, הוא משחק שאפשר לאלתר בו והוא מאלץ את המשתתפים להפעיל את הדמיון שלהם בכך שהם צריכים לדמיין שהם נמצאים בסיטואציה כלשהי, שהם צריכים להילחם נגד קבוצה מסוימת.

לייזר טאג, בעצם מצריך כמות של לפחות ארבעה אנשים כדי שיינתן לחלק את כלל המשתתפים לשתי קבוצות יריבות. כל קבוצה היא בעלת צבע אחר. על כל משתתף ללבוש על פלג גופו העליון אפוד עם חיישנים מיוחדים שרגישים לקרן לייזר. נוסף לכך, כל משתתף מקבל רובה מיוחד אשר יורה קרני לייזר אשר אמורות לפגוע במשתתפים היריבים לצורך כניעה והבסה. מטרתו של משחק לייזר טאג הוא להביס את כל היריבים ולהישאר עם כמה שיותר משתתפים באותה הקבוצה ההומוגנית.

בדרך כלל, ניתן לשכור אולם מלחמה נפרד משאר האנשים ולשחק כקבוצה סגורה. לצורך משחק של לייזר טאג במרכז מוקצה שטח גדול מאוד כדי שיתאפשר לשחקנים לרוץ ולהתחבא ולאפשר חופש פעולה ומשחק כראוי.

היתרונות המשמעותיים של משחק זה הם: המשחק נקי מאוד, אין בו לכלוך כלל. בניגוד למשחק הפיינטבול ששם משתמשים בכדורי צבע קשיחים, בלייזר טאג, אין בו כל סכנה לפציעות עקב יריות קרובות מידי של עצמים קשיחים.

יתרה מזאת, להבדיל מפיינטבול שמשתמשים במחסנית של כדורים כדי לפסול את היריבים, אין הגבלה במספר היריות כיוון שמדובר בקרן לייזר.

נוסף על כך, כיוון שמדובר בקרן לייזר ולא תחמושת מוחשית, אין כל הגבלת משתתפים, משמע שניתן להרכיב קבוצות גדולות ואף יותר משתי קבוצות. נראה שלאחרונה משחק זה תופס תאוצה יותר ויותר ונהיה פופולארי מתמיד.

כמה עולה פעילות לייזר טאג במרכז?

כיוון שאטרקציית לייזר טאג נהייתה פופולארית, נוסדים יותר ויותר מקומות אשר מציעים את האטרקציה הזו. עלות אטרקציית לייזר טאג נעה בטווח של 80-120 ש"ח עבור כל משתתף.

העלות נקבעת לפי גודל הקבוצה. ככל שיהיו יותר משתתפים כך המחיר עבור כל משתתף יהיה פחות יותר. זוהי משימה מאוד קשה ומאתגרת כדי לקבוע איזה הוא המחיר המדויק שיינתן עבור פעילות לייזר טאג במרכז.

יש כמה גורמים שעלולים להשפיע באופן ישיר ועקיף על מחירי המשחק. אבל בכל מקרה, אפשר לומר שאטרקציית משחק של לייזר טאג, היא לא נחשבת כפעילות יקרה. אם נעשה ממוצע של כלל הצעות המחירים עבור אותו המשחק נראה שעלותו של משחק אחד תנוע בין 60 שקלים ועד 100 שקלים לכל משתתף.

נציין שלכל מתחם המציע משחק לייזר טאג, לעיתים קרובות יהיו מבצעים מטעם המתחם עצמו מאוד אטרקטיביים ששווה לעקוב אחריהם בעמוד העסקי של המקום או באתר האינטרנטי שלהם. נוסף על כך, בדרך כלל, ניתן גם למצוא כרטיסים מוזלים דרך חברות האשראי או דרך ארגוני עובדים שונים שניתנים דרך מקום עבודתכם.

מה עושים בפעילות אצלינו ביער בן שמן?

פעילות לייזר טאג במרכז היא משחק חשיבה טקטי, אשר מאפשר לאלתר תוך כדי ולהשתמש בדמיון כדי לנצח.  במשחק זה לכל משתתף שהוא בצעם שחקן, ניתן נשק מיוחד שיורה רק קרני לייזר וציוד נוסף כמו אפוד שיש לו חיישנים מיוחדים לקרני לייזר, אשר הוא מאוד קריטי למהלך המשחק, באמצעותו אפשר לדעת אם המשתתף הזה נורה ונפסל או שהוא עדיין נמצא במשחק.

מהלך המשחק הוא: שכל השחקנים מתחלקים באופן שווה לשתי קבוצות שונות. בכל קבוצה לכל שחקן יש לו תפקיד אחר, כמו במשחק כדורגל. כלומר יש את הקפטן, הוא זה שמפקד ומכתיב את הטקטיקה לכלל הקבוצה, ישנם לוחמים שמסתערים על הקבוצה היריבה, חובש שיכול להחזיר באופן חלקי את החיים שנלקחו ובכך להחזיר למשחק, חבלן וכל תפקיד שעולה בדמיונכם באותו הרגע.

המשחק מתחיל כשכל קבוצה נמצאת בנקודת התחלה שונה במתחם. המשחק מתנהל בכמה סבבים, כך שכששחקן נפסל הוא יכול לחזור בסבב הבא. כל סבב אורך עד עשר דקות, עם עוד עשר דקות הפסקה להתאוששות והתרעננות.

מטרת המשחק היא להחזיק את דגל הקבוצה לפחות כחמש דקות או לחילופין, לשמור על מספר רב יותר של שחקני הקבוצה שלא נפסלו במהלכו.

משך כלל הפעילות היא עד שעה וחצי, שהיא כוללת את כל הסבבים וזמני מנוחה בין הסבבים. בסוף המשחק מחשבים את כל הנקודות אשר צברו כל אחת מהקבוצות וסופרים את מספר הניצחונות של כל קבוצה. בסוף מעמד הכרזה על המנצחים, כל השחקנים מחזירים את הציוד שקיבלו וזהו, תם היום. 

 

על מה דיברנו כאן?

הזמינו פעילות באקסטרים יער בן שמן