העובדים שחוקים? הנה 5 דרכים לרענן להם את סדר היום

אחת הבעיות שמקומות עבודה רבים נאלצים להתמודד איתה, היא שחיקה איטית ומתמדת של העובדים שלהם. דבר שפוגע באיכות התפוקה, בכמות, וכן במידת ההנאה שלהם מהעבודה אותה הם אמורים לבצע. זה יכול להוביל הרבה פעמים למקומות שונים, כשהתוצאה בסוף תהיה עזיבה מרצון או פיטורים. 

על מנת להימנע מלהגיע אל מקומות כאלו, אנחנו צריכים למצוא דרכים, בין אם אנחנו מעסיקים ומנהלים ובין אם אנחנו העובדים עצמם, אשר יאפשרו לרענן את סדר היום ולייצר כמין "הפסקות" אשר יוציאו את העובדים משגרת היום הרגילה והשוחקת, ויאפשרו להם ליהנות מדברים אחרים, שיכולים לעורר, לגרום תחושת רענון, התחדשות, ובכלל יאפשרו לעובדים לחוש הרבה יותר חיוניים ואפילו מחוברים אל מקום העבודה. 

אנחנו יכולים למצוא דרכים שונות כיצד לרענן את סדר היום שלנו ולהפוך אותו להרבה יותר מעניין, הרבה יותר מיוחד, ודרך זה גם השגרה שלנו יכולה להפוך להיות הרבה יותר נעימה ונוחה. בין אם זה בגלל שהיא לא תשחק אותנו כמו בעבר ובין אם זה שאם נעשה מדי פעם הפסקות שכאלו, הרי שיהיה לנו למה לצפות, למה לחכות. זה יעורר הרבה יותר עניין ביום יום. 

לפני שנציג 5 דוגמאות כיצד אפשר לרענן את סדר היום שלנו, אנחנו צריכים לברר תחילה, מי הם האנשים שאמורים ליהנות מכך. כלומר, מי הם האנשים שאמורים ליהנות מהשינוי, איך הם יכולים להשתמש בו וכיצד הם יכולים להפיק ממנו את התועלת הרלוונטית עבורם. 

5 טיפים איך לרענן את סדר היום של העובדים

יום כיף

הדרך הטובה ביותר לעשות את זה, בוודאי הדרך שתאפשר לעובדים שלנו ליהנות ממגוון אפשרויות, היא באמצעות יום כיף לעובדים.

אנחנו יכולים לקחת את העובדים שלנו לפעילויות שונות בשטח, בין אם מדובר במשחק פיינטבול, לייזר טאג, רכיבה על אופניים בשטח, סדנאות ODT ועוד. אנחנו יכולים להזמין מקום, לשכור שירותי הסעות, לקחת את העובדים שלנו לשם ואנחנו נדאג שהם ייהנו מכל החוויות והאפשרויות שמוצעות להם. 

ספורט

במקומות רבים בעולם מספקים לעובדים אפשרות לרענן את שגרת היום שלהם באמצעות פעילות ספורטיבית. גם בישראל, לא מעט מקומות עבודה מחזיקים קבוצות ספורט של עובדים, אשר כוללות פעילויות ריצה, רכיבה על אופניים, משחקי כדור ועוד. הפעילויות נערכות גם בזמן העבודה. 

משחקים

לא מעט מקומות עבודה מציעים לעובדים אפשרות להתאוורר עם משחקי מחשב או משחקי שולחן. הם יכולים לשחק אחד נגד השני, או נגד המחשב עצמו. זה יכול להיות משחרר ומאתגר. 

פעילויות יצירה – זה לא חייב להיות משהו עמוק מדי, אלא זה יכול להיות גם משהו בסיסי, משהו כללי שלא דורש הרבה משאבים ובהחלט יכול לשחרר לחצים ומתחים. 

הופעות וארוחות 

 יש מקומות עבודה שיכולים להרשות לעצמם לשכור שפים ואמנים ולהציע לעובדים שלהם ליהנות ממגוון הופעות וארוחות שונות. כך גם שוברים את שגרת היום וגם מוסיפים אלמנט ייחודי, יוצא דופן ומקורי. אין ספק שהעובדים ייהנו מזה וירצו להשתייך למקום עבודה שמספק להם אירועים שכאלו. 

לסיכום, כך אנחנו יכולים לרענן את הזמן של העובדים שלנו במקום העבודה ולאפשר להם ליהנות משינוי בשגרת היום שלהם. 

על מה דיברנו כאן?

הזמינו פעילות באקסטרים יער בן שמן