10 רעיונות ליום גיבוש חברה שכדאי לכם להכיר

אחת הדרכים הטובות ביותר לגבש בין עובדים חדשים וותיקים במקום עבודה, הוא באמצעות יום גיבוש איכותי לחברה. על מנת שזה יהיה מעניין, מושך ואטרקטיבי, רצוי מאוד לייצר יום גיבוש חוויתי אשר ייצור הרבה מאוד חוויות, זיכרונות ורגעים טובים שאפשר יהיה לזכור ולשמר לאורך זמן. 

במאמר זה, נציג בפניכם 10 אופציות ליום גיבוש חוויתי לחברה ברחבי הארץ. כמובן, לפני שבוחרים להשתמש באופציה כזו או אחרת, יש לבדוק האם זה מתאים לקהל היעד, כמות העובדים שאמורה להשתתף ביום גיבוש, לוח הזמנים, המועד בו מתכוונים לצאת ליום גיבוש, וכן צריך לחשוב על כל מה שנדרש בשביל לייצר יום גיבוש מוצלח מהתחלה ועד הסוף. 

עשר אטרקציות פופולאריות ליום גיבוש חוויתי לחברות

רעיון #1 ליום גיבוש חווייתי: טיול טרקטורנים 

אחת האופציות הפופולאריות ביותר ליום גיבוש חוויתי הוא טיול טרקטורונים בשטח. זה יכול להיות במדבר יהודה, רמת הגולן, בגליל ובאזורים אחרים. לשם כך, יש לפנות אל חברה שמתמחה בכך, ויכולה לספק לנו טרקטורונים, נהגים מקצועיים אם צריך וכמובן את הציוד הרלוונטי בשביל שיהיה ניתן לערוך טיול בצורה בטוחה. 

חשוב להדגיש כאן, אם מבקשים לערוך טיול טרקטורונים אזי אפשר לערוך גם ארוחה בשטח או לשלב ביקור במסעדה, יקב או בכל מקום אחר בו ניתן ליהנות מארוחה טובה. 

רעיון #2 ליום גיבוש חווייתי: לייזר טאג 

דרך נוספת לייצר יום גיבוש חוויתי, היא באמצעות משחק אתגרי בשטח, אחד המשחקים הפופולריים הוא לייזר טאג. תחרותיות, טכנולוגיה ודימוי של קרב בנשק לייזר. 

המחשק יגרום לקבוצה שלכם להתגבש במיוחד.

רעיון #3 ליום גיבוש חווייתי: שייט בים התיכון

מי שמעדיף ספורט ימי, יכול לשכור סירות או יאכטה ולארגן יום גיבוש חוויתי בלב הים. זה לא מחייב שהעובדים יצטרכו להיות אחראים על השטת הכלי, אך אפשר לשלב אותם בצורות אחרות. אם נניח מחליטים לשכור יאכטה, אז אפשר להכין פעילויות שונות לעובדים. זה בהחלט יכול להיות מהנה ומעניין. 

רעיון #4 ליום גיבוש חווייתי: קייאקים, בננות או אבובים בנהר

ישנם נהרות או מקורות מים אחרים בישראל בהם אפשר לשכור אמצעים אשר ניתן להשתמש בהם בשביל להפיק יום גיבוש חוויתי ומיוחד. החל מקיאקים, בננות, אבובים, סירות שמיועדות לקבוצה של אנשים ועוד. 

כמובן שאפשר לשלב עם אטרקציה זו עוד שורה ארוכה של פעילויות בשטח, ארוחה טובה ודברים נוספים שיהפכו את היום הזה לחוויתי. 

רעיון #5 ליום גיבוש חווייתי: רכיבה על סוסים

אופציה נוספת ליום גיבוש לעובדים, היא רכיבה על סוסים. ישנן חוות אשר מאפשרות לארגן דרכן ימי כיף לעובדים, בין אם זה בשטח החווה ובין אם זה בסביבה הקרובה שלה. ניתן לרכב על סוסים עם מדריך מקצועי או לבד, למשך שעה-שעתיים, תוך כדי אפשר גם לרדת מהסוס, לטייל בסביבה, לערוך ארוחה או אפילו רק לשתות קפה ביחד. 

אפשר כמובן גם לבחור באופציות רכיבה אחרות, כמו למשל רכיבה על גמלים בדרום. ישנן חוות אשר מציעות אופציות זו לתיירים, אך גם למקומות עבודה אשר מבקשים לארגן יום גיבוש בשטח. חשוב לוודא שתנאי מזג האוויר מאפשרים זאת. 

רעיון #6 ליום גיבוש חווייתי: טיול אופניים 

אם העובדים שלנו אוהבים פעילות ספורטיבית, אז אפשר להציע לערוך טיול אופניים ביעד מסוים. אפשר שזה יהיה ביער או בכל מקום אחר בו יש מסלולים מסודרים. חשוב לבדוק לפני כן, האם כל העובדים מוכנים ומסוגלים לרכב על אופניים במשך כל זמן הטיול. רצוי כמובן גם לבחור מסלול מותאם עבורם ולא קשה מדי. 

רעיון #7 ליום גיבוש חווייתי: קיר טיפוס ואתגרים אחרים

היום אנחנו יכולים למצוא הרבה מאוד מקומות המציעים אטרקציות עם אתגרים שונים, בין אם זה קיר טיפוס, מסלולי נינג'ה ועוד. אלו דברים שעל פניו, כל אחד ואחת יכולים לבצע, מדובר על דברים שרמת הקושי יכולה להשתנות בהתאם לעובד או לעובדת. כלומר, לא כולם חייבים לעשות אותו דבר. אפשר למצוא מקומות כאלה בכל רחבי הארץ. 

חשוב לציין, לא כל האתגרים חייבים להיות בהכרח במתחם ספציפי. אפשר למצוא חברות וגופים שמתמחים ביצירת אתגרים מיוחדים בשטח, על פי תנאי המקום וכמובן בהתאם לרמת הקושי שמבקשים לייצר עבור המשתתפים ביום זה. 

רעיון #8 ליום גיבוש חווייתי: התנדבות 

הרבה מאוד מקומות עבודה בוחרים היום לערוך ימי גיבוש במקומות בהם ניתן להתנדב. זה יכול להיות לצורך צביעה של בתי קשישים, הכנת ארוחות לאנשים מועטי יכולת, עבודה עם ילדים, עבודה עם חיות ועוד. כך גם נהנים וגם יוצרים ערך מיוחד ליום הזה. ישנן עמותות מסוימות שיכולות לעזור לשלב את העובדים במקומות שונים. 

רעיון #9 ליום גיבוש חווייתי: סדנאות 

ניתן למצוא מגוון רחב של סדנאות בהם העובדים יכולים להשתלב וליהנות. מדובר על סדנאות הנערכות, הן במתחמים שלהם והן בשטח ובמקומות אחרים. אלו יכולות להיות סדנאות יצירה או סדנאות אחרות שמספקות ערך כזה או אחר לעובדים. יש כאן גם מימד של הנאה וגם מימד של חוויה ולמידה של תחום מסוים. 

רעיון #10 ליום גיבוש חווייתי: יום עם טיולי איזי ריידר

מדובר על יום גיבוש חווייתי במיוחד שמאפשר לכל אחד לנסוע על כלי רכב חשמלי איכותי במיוחד. 

איזריידר הוא כלי רכב שמיועד לשטח ומאפשר טיולי גיבוש איכותיים במיוחד. 

יוצאים מנקודה אחת ביער או במדבר ונוסעים למשך שעתיים בנופים יחודיים. 

הטיול באיזי ריידר שקט במיוחד ומאפשר ליהנות יחד כקבוצה מטיול בטבע.

 

על מה דיברנו כאן?

הזמינו פעילות באקסטרים יער בן שמן