השכרת אופניים ביער בן שמן

שנים האחרונות, אנחנו יכולים לראות עלייה במספר הרוכבים והרוכבות על אופניים, בין אם זה בכביש ובין אם זה בשטח. יותר ויותר אנשים בוחרים להשתמש באופניים, בין אם זה בתור כלי תחבורה יומיומי, במקום להשתמש ברכב פרטי או בתחבורה ציבורית, וכן הם בוחרים לרכב על אופניים לשם פעילות גופנית, לבד או בקבוצות רכיבה שונות.

מאחר והרבה אנשים נהנים מרכיבה, בפרט בשטח, אז במהלך השנים החלו גם להתפתח טיולי אופניים, כולל טיולים מאורגנים וכן טיולים עצמאיים אשר נערכים באמצעות שירות השכרת אופניים על ידי מקור ספציפי שעובד במקום. כך למשל, כל מי שמגיע אל יער בן שמן, יכול ליהנות משירות השכרת אופניים ולהשתמש בו לצורך טיול במסלולים השונים הקיימים בשטח היער. 

השכרת אופניים ביער בן שמן, מיועדת הן לגברים והן לנשים, צעירים ומבוגרים, אשר אין להם אופניים משלהם והם מעוניינים לערוך טיול במסלולים אשר במקום. מדובר על מסלולי שטח ברמות שונות, אשר ניתן להגיע בעזרתם אל נקודות תצפית משם אפשר להשקיף הן על היער והן על הסביבה. 

איך שוכרים אופניים ביער בן שמן

 

לפני שנסביר איך זה מתבצע בפועל, חשוב להדגיש מספר נקודות הכרחיות על מנת שהטיול יהיה נעים ומסודר, בטוח ונוח לכל אחד. 

ראשית, כשמחליטים לשכור אופניים לצורך טיול ביער בן שמן, כמו בכל מקום אחר, צריך לבדוק תחילה מה תנאי מזג האוויר, מה תנאי השטח, האם זה בכלל אפשרי לרכוב. 

למרות שישנם אנשים שרוכבים גם בתנאי מזג אוויר לא פשוטים, הרי כשיוצאים לטיול רכיבה, בפרט בתנאי שטח, חייבים שהתנאים יהיו מתאימים, חייבים שיהיה אפשר לרכב בצורה בטוחה. בוודאי אם מדובר בחבר'ה צעירים או מבוגרים, שאינם בהכרח רוכבים באופן קבוע ואין להם מיומנויות רכיבה מקצועיות. 

שנית, צריך לבדוק כמה אנשים יוצאים לטיול, כמה זמן רוצים שהוא ייערך, מה בדיוק צריך להביא, בשביל שיהיה ניתן לעצור בנקודות שונות וליהנות מהן. חשוב גם לבדוק את האופניים ואת נוחות הרכיבה, לפני שיוצאים לשטח. לכן מומלץ מאוד, להגיע אל המקום לפני הזמן, לעלות על האופניים ולבדוק אותם באופן אישי. אפשר כמובן לקבל את כל המידע עליהם ועל המסלול דרך האינטרנט, אך מוטב לבדוק זאת באופן אישי, בעיניים. 

שלישית, צריך לדעת כיצד להתלבש לקראת הרכיבה. רצוי לבוא עם בגדים ונעליים נוחות, משקפי שמש וכן לקחת בקבוק מים. במקום יספקו לכם קסדות, אך אם אתם רוצים ליהנות מהגנה מלאה, מוטב גם להביא מגנים לידיים ולברכיים וכן כפפות רכיבה, כך תחסכו מעצמכם יבלות בידיים. 

לפני שנמשיך, חשוב להבהיר, טיול רכיבה ביער בן שמן, מתאים לגברים ונשים, אך רק לבני 15 ומעלה וכן הוא לא מתאים לנשים בהריון או לאנשים עם בעיות רפואיות שונות. 

שירותי השכרת אופניים ביער בן שמן

השכרת אופניים ביער בן שמן, מתבצעת על ידי חברה המתמחה בתחום זה, ויכולה לספק לכם אופני הרים מתאימות לרכיבה בשטח. החברה תדע לספק לכם כמות אופניים מספקת לפי כמות הרוכבים, וכן היא תדע להתאים את התנאים של האופניים לצרכים שלכם. 

מומלץ מאוד לפנות אל החברה מספר ימים לפני שאתם מתכננים לצאת לטיול, זאת כמובן בהנחה ותנאי מזג האוויר מאפשרים זאת. יש ליידע את החברה כמה אופניים אתם צריכים, ולכמה זמן אתם מבקשים לשכור אותם. 

כפי שציינו, מלבד אופניים, תקבלו מהחברה גם קסדות, וכן אם תרצו בכך, תוכלו לקבל גם פק"ל קפה, כך תהיה לכם אפשרות לעצור מעת לעת, לשתות קפה וליהנות מהנופים מסביבה. 

איך מתבצעת הרכיבה בפועל?

 

השכרת אופניים ביער בן שמן היא מאוד פופולארית בקרב קבוצות שונות, בזכות העובדה שניתן למצוא ביער הרבה מאוד מסלולים שונים, מאתגרים יותר או פחות. מדובר על סנגלים אשר ניתן לעבור בהם, ולעצור בכל נקודה ולהתרשם מהנוף. 

כידוע, יער בן שמן נמצא בלב אזור השפלה, מרחק עשרים דקות נסיעה מתל אביב. בנקודות תצפית שונות ממנו, ניתן לראות את כל אזור המרכז. לכן מגיעים לכאן קבוצות רבות לרכב בסופי שבוע באופן עצמאי, או בטיולים מאורגנים. 

הרכיבה עצמה מתבצעת הן במסלולי עפר, חול קשיח, דרכים סלולות ולעיתים גם במקומות בהם יש מכשולי מים. לא מדובר על רכיבה מסוכנת, אך כן מדובר על רכיבה מאתגרת, הדורשת כוח פיזי ומאמץ לא פשוט. צריך לקחת בחשבון שמדובר בפעילות שנמשכת שעתיים-שלוש. 

למי זה יכול להתאים?

השכרת אופניים ביער בן שמן, היא פעילות אשר יכולה להתאים לסיטואציות שונות. החל מבני משפחה שמחליטים לערוך יום כיף מאתגר, חברות, ארגונים ועמותות המעוניינות לארגן ימי כיף וגיבוש לעובדים ולחברים, וכן זה יכול להתאים לבתי ספר, תיכונים או מוסדות חינוך המעוניינים לערוך ימי כיף עם פעילות מאתגרת לתלמידים. זאת בהנחה והם בגילאים המתאימים לכך. 

באופן כללי, כל מי שאוהב לרכב על אופניים ובפרט בשטח, בהחלט יכול ליהנות מהחוויה, ואין ספק, השכרת אופניים ביער בן שמן יכולה להתאים לו. רוצים לתאם טיול אופניים ביער בן שמן? השאירו פרטים למטה ונחזור אליכם בהקדם: